Uroczysta Msza święta dziękczynna, którą celebrował Ks. Proboszcz była okazją do podsumowania tegorocznej pracy rolników i sadowników parafii i gminy Dmosin oraz powiatu brzezińskiego. Kazanie wygłosił ks. Krzysztof Górski nowo mianowany proboszcz parafii p.w. Wszystkich Świętych w Kołacinku. Kaznodzieja przestrzegł przed rozszerzającą się wizją chrześcijaństwa horyzontalnego, zafałszowanego, skierowanego tylko na to, co doczesne.
Gospodarzami dożynek byli mieszkańcy Dmosina, Kołacina, Kołacinka i Koziołek. Pięknie przyozdobione wieńce przyniosły w podzięce Bogu Wszechmogącemu delegacje gmin powiatu brzezińskiego, miasta Brzeziny i Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie. Nie zabrakło także licznych delegacji 31 sołectw z chlebem i miodem, a także tradycyjnego dzielenia się chlebem z starostami i wicestarostami dożynek po zakończonej celebracji Przenajświętszej Ofiary Mszy.
Wierzymy, że oddane Niebieskiemu Gospodarzowi liczne sprawy duchowe i materialne będą przez Niego kierowane tak, aby błogosławieństwo spływało cały czas na naszą parafię, gminę i powiat.