W niedzielę 5 stycznia o godz 12.00, w kościele parafialnym w Dmosinie, dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej z Dmosina wystawiły Jasełka Bożonarodzeniowe. Przepiękne przedstawienie tajemnicy Bożego Narodzenia, osadzone we współczesnych realiach, ubogacone śpiewem kolęd i pastorałek. Oprócz świętej rodziny, pasterzy, aniołów i królów, głównymi bohaterami tej sztuki byli: młody ojciec i mąż, głowa rodziny – ciągle zapracowany, nie mający czasu na to, co najważniejsze oraz nastolatka przesadnie dbająca o swój wygląd zewnętrzny. Oboje muszą podjąć ważne życiowe decyzje, w kontekście spotkania z narodzonym Jezusem. Nie obejdzie się bez walki wewnętrznej. Jasełka przygotowali: Barbara Kaźmierczak – katechetka, ks. Adrian Czerwiński – katecheta i Dominik Błaszczyk – nauczyciel muzyki.