Bierzmowanie to sakrament, który umacnia wierzących, pozwala wiarę z mocą wyznawać i jej bronić. Możemy przeczytać te słowa w rytuale, gdzie zawarte są obrzędy sakramentalne. Wierzymy, że przygotowania: katechezy, udział w liturgii i życiu Kościoła, modlitwa, spowiedź sakramentalna pomogą młodym ludziom wyznawać wiarę.
Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzielił Ks. Bp Wojciech Osial, biskup pomocniczy naszej diecezji. W homilii celebrans powiedział, aby młodzi nie bali się żyć wiarą , aby z energią podejmowali codzienne wyzwania, jakie czekają na nich w życiu. W czasie Mszy świętej za kandydatów do bierzmowania modlili się kapłani, ich świadkowie, rodzice, rodziny i przyjaciele. W czasie przyjmowania sakramentu, co odbyło się przez modlitwę o dary Ducha Świętego i namaszczenie czoła kandydatów krzyżmem młodzi przyjęli kolejne imiona świętych, którzy mają wspierać ich duchowo w życiu wiarą. Na zakończenie celebracji młodzież podziękowała Księdzu Biskupowi, kapłanom, świadkom, rodzicom i zgromadzonym wiernym.