1. Dziś Niedziela Biblijna. Rozpoczyna się XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
  2. W środę 29 kwietnia obchodzony jest Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
  3. W piątek rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele o godz. 17.30. Zapraszamy!
  4. Również w piątek przypada I piątek miesiąca. Do spowiedzi zapraszamy rano o 7.30 oraz po południu od godziny 17.00.
  5. W pierwszy piątek od godziny 9.00 udamy się do chorych, ale tylko do tych, którzy wcześniej zostaną zgłoszeni.
  6. W sobotę – I sobota miesiąca. Jest to również liturgiczna Uroczystość NMP Królowej Polski. Różaniec pierwszosobotni razem z nabożeństwem majowym o 17.30.
  7. W następną niedzielę – I niedziela miesiąca. Jest to Niedziela Chrystusa – Dobrego Pasterza. Taca przeznaczona będzie na potrzeby WSD w Łowiczu. Jest to również święto narodowe – Rocznica Konstytucji 3 maja.
  8. Również w następną niedzielę – odpust w kaplicy MB Królowej Polski w Kraszewie. Suma odpustowa o godz. 10.30. Nie będzie wtedy Mszy świętej w Michałowie.
  9. Obecnie, według nowych przepisów, w naszym kościele we Mszy świętej może uczestniczyć jednorazowo 41 osób (nie licząc posługujących w prezbiterium). Jesteśmy również zobowiązani do noszenia maseczek oraz do zachowania odległości nie mniejszej niż 2 metry od drugiej osoby.
  10. Codziennie ksiądz ma dyżur w konfesjonale od godziny 17.30. Zapraszamy szczególnie tych, którzy nie byli u spowiedzi wielkanocnej.
  11. Po każdej Mszy świętej śpiewamy suplikacje w intencji zatrzymania epidemii oraz w intencji błagalnej o deszcz, ponieważ zagraża nam susza. Prosimy również o modlitwę w domach w tych intencjach.
  12. Wizyty w kancelarii parafialnej prosimy umawiać wcześniej telefonicznie.
  13. W tym tygodniu różaniec będzie prowadzić KŻR św. Wiktorii.