1. Dziś początek Wielkiego Tygodnia – najważniejszego czasu w roku liturgicznym Kościoła. Będziemy przeżywać tajemnice Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Z powodu pandemii będzie to utrudnione, ale nie pozwólmy, by ten czas był przez nas stracony.
 2. Nadal prosimy o wytrwałą modlitwę w intencji zatrzymania pandemii. Niech to będzie różaniec odmawiany w domach o godz. 20.30 oraz Apel Jasnogórski.
 3. Do Wielkiej Soboty włącznie obowiązuje nas zarządzenie, że w kościele podczas Mszy i nabożeństw może przebywać maksymalnie 5 osób. Prosimy o samodyscyplinę w tym względzie. Jakie zarządzenia będą na czas świąt? Należy słuchać na bieżąco wiadomości.
 4. Dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej nadal trwa aż do odwołania. Jesteśmy jednak zobowiązani uczestniczyć we Mszy św. za pośrednictwem mediów oraz do dzieł miłosierdzia.
 5. Wczoraj zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy księdzu Adrianowi za przygotowanie i opublikowanie nauk rekolekcyjnych. Dla tych, którzy się zagapili, nauki są do odsłuchania na naszej stronie internetowej parafiadmosin.pl.
 6. Kto tylko może, niech przystąpi do spowiedzi wielkopostnej. Okazja do spowiedzi w naszym kościele – codziennie rano o 7.30 oraz po południu od godz 17.00 do 18.00. Po spowiedzi można od razu przyjąć Komunię św. Dodatkowo będziemy spowiadać w Wielki Piątek i Wielką Sobotę w godzinach: 10.00 – 12.00.
 7. W czwartek rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne. Liturgia Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty będzie odprawiana w naszym kościele o godz. 18.00. Jednak ze względu na ograniczoną liczbę osób, prosimy o oglądanie transmisji z Jasnej Góry w TVP 1 o godz 18.00. Transmisja z naszej łowickiej katedry będzie prowadzona przez Radio Victoria także o godz 18.00.
 8. W kościele będzie urządzony grób Pański z wystawionym Najświętszym Sakramentem. W piątek i sobotę kościół będzie otwarty od 8.00 do 21.00 . Zapraszamy do adoracji.
 9. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły oraz powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
 10. W Wielką Sobotę nie będzie zbiorowego święcenia pokarmów ze względu na zakaz gromadzenia się. Jednak prosimy, aby przed śniadaniem wielkanocnym odmówić w rodzinach wspólną modlitwę.
 11. Rezurekcja o godz 6.00 rano, ale bez procesji rezurekcyjnej. Pozostałe Msze św: 9.00, 10.00 – Kraszew, 11.00 – Michałów, 12.00.
 12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafialnego: Agnieszce i Januszowi Zaręba z Lubowidzy oraz Izabeli Grzegorczyk z Dmosina.
 13. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 14. W tym tygodniu różaniec będzie prowadzić KŻR św Faustyny.
 15. Polecamy prasę religijną: dostępna jest Niedziela, Dobre Nowiny oraz e-wydanie Gościa Niedzielnego ( do pobrania na stronie e.gosc.pl)
 16. Kancelaria czynna tylko w pilnych sprawach, pozostałe załatwiamy telefonicznie.
 17. Prosimy o śledzenie naszej strony internetowej. Wszystkie ważne informacje są tam zamieszczane.