1. W środę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również 28 rocznica powstania naszej diecezji. Ks Biskup ordynariusz kieruje do nas z tej okazji swoje orędzie.
  2. Prosimy parafian o wytrwałą modlitwę w intencji zatrzymania epidemii. Niech to będzie różaniec odmawiany w domach, szczególnie wieczorem o godz. 20.30.
  3. Zachowajmy szczególną ostrożność w kontaktach międzyludzkich. Również w kościele, zajmując miejsca w ławkach, zachowajmy bezpieczną odległość od drugiej osoby.
  4. Msze święte niedzielne są odprawiane o zwykłych godzinach (także w kaplicach). Jeszcze dziś i w następną niedzielę możemy skorzystać z dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej. Jesteśmy jednak wtedy zobowiązani uczestniczyć we Mszy św. w domu za pośrednictwem radia, telewizji lub internetu.
  5. W ciągu tygodnia Msze święte również są odprawiane o zwykłych porach, zgodnie z przyjętymi intencjami. Jeśli ktoś źle się czuje, albo boi się zarażenia, niech nie przychodzi na zamówioną Mszę świętą. Msza święta i tak będzie odprawiona.
  6. Nasz kościół parafialny jest otwarty codziennie od Mszy św porannej do wieczornej. Można w ciągu dnia przyjść o każdej porze na modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu.
  7. Różaniec odmawiany jest codziennie o godz. 16.30. W tym tygodniu będzie go prowadzić KŻR św Rodziny.
  8. Zapraszamy do korzystania ze spowiedzi, aby ten trudny czas przeżywać w łasce uświęcającej. Ksiądz ma dyżur w konfesjonale codziennie: o 7.30 oraz po południu o 16.30.
  9. Adoracja wynagradzająca w naszym kościele w każdy piątek po Mszy św wieczornej.
  10. Nabożeństwa wielkopostne są odprawiane o zwykłych porach: Droga Krzyżowa – w piątek o godz. 16.30; Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 16.30. Zachęcamy też do odprawiania tych nabożeństw w domach.
  11. Jutro 23 dzień miesiąca. Po Mszy św wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem św o. Pio.