I Niedziela Adwentu 03.12.2023
1. Dzisiaj po mszy świętej o godz.12.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwy o powołania.
2. Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego. Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Dzieli się on na dwie części; pierwsza z nich, do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga, od 17 grudnia, zwraca nasze myśli ku Bożemu Narodzeniu.
3. Od poniedziałku zapraszamy na Roraty, które będą odprawiane codziennie o godz. 7.00, poprzedzone godzinkami o godz. 6.40. Jeśli możliwe przychodźmy z lampionami.
4. W czwartek I czwartek miesiąca- po mszy św. porannej modlitwy o powołania.
5. W piątek 08 grudnia udam się do chorych, do których jeżdżę w I piątki i tych którzy chcą skorzystać z sakramentów przed świętami Bożego Narodzenia.
6. Modlitwie różańcowej przewodniczy w tym tygodniu KŻR św. Jana Pawła II.
7. Są do nabycia wigilijne świece Caritas w cenie duże 18 zł, a małe 7 zł.
8. Polecamy prasę katolicką.
9. Dziękujemy panu Stanisławowi za powieszenie dekoracji adwentowej, pani Halinie Białek za wieniec adwentowy i kwiaty.
10. Dziękujemy też za upranie i założenie obrusów na ołtarze mieszkańcom Borek, pani Halinie Szczerba za wypranie bielizny kielichowej.
11. Msza święta i spotkanie popielgrzymkowe w sobotę 09 grudnia o godz. 17.00
12. Akcja Caritas