OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I Niedziela Adwentu 28.11.2021

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent. Nasze rekolekcje adwentowe rozpoczną się w poniedziałek 29 listopada i potrwają do środy 1 grudnia, poprowadzi je o. Benedykt Kordula Gwardian klasztoru ojców Franciszkanów w Brzezinach. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek i w środę 15 minut przed mszą św. i  w czasie trwania mszy św. Msze w poniedziałek, wtorek i w środę w czasie rekolekcji o godz. 9.00, 12.00 i 18.00. W poniedziałek o godz. 10.30 w kaplicy w Kraszewie, a we wtorek o godz. 10.30 w kaplicy w Michałowie. We wtorek 30 listopada odpust parafialny ku czci św. Andrzeja Apostoła – głównego patrona naszej parafii. Msza odpustowa o godz. 18.00 którą odprawi ksiądz rekolekcjonista. Ofiary składane na tacę w ostatni dzień rekolekcji przeznaczone są dla księdza rekolekcjonisty i są wyrazem naszego podziękowania.
 2. We wtorek także imieniny naszego Księdza Biskupa Ordynariusza Andrzeja Franciszka Dziuby. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 3. Od czwartku zapraszamy na Roraty, które będą odprawiane codziennie o godz. 7.00, poprzedzone godzinkami o godz. 6.40. Jeśli możliwe przychodźmy z lampionami.
 4. W czwartek I czwartek miesiąca- po mszy św. porannej modlitwy o powołania. W piątek – I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.30. Po mszy św. wieczornej – nabożeństwo do NSPJ i adoracja Najśw. Sakramentu, W sobotę I sobota miesiąca – nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy o godz. 7.00
 5. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz.12.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwy o powołania.
 6. W związku ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem postanowiliśmy zorganizować słodki kiermasz, którego celem jest zbiórka funduszy na drobne upominki dla naszych najmłodszych parafian. Kiermasz odbędzie się w niedzielę 5 grudnia po mszy świętej, przed wejściem głównym do naszego kościoła. Osoby chętne do zaangażowania się zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek po mszy świętej o godz. 18.00 do salki przy kościele.
 7. Drodzy Parafianie, organizujemy w naszej parafii zbiórkę nakrętek i monet groszowych na protezę oraz kosztowna operację dla 2, 5 letniej Alicji, która urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową. W tym celu przy głównym wejściu w kościele umieszczono pojemnik na nakrętki i skarbonkę na grosze. Pamiętajmy dobro zawsze powraca. Za pomoc i wsparcie serdeczne Bóg Zapłać.
 8. Gminna Biblioteka Publiczna w Dmosinie organizuje w dniu 11 grudnia wyjazd do Kinoteatru Polonez w Skierniewicach na film „Nędzarz i madame” ukazujący losy Adama Chmielewskiego. Zapisy w bibliotece do 9 grudnia. A także wyjazd do Zakościela na widowisko pt: „Podróż do Betlejem” w dniu 8 stycznia 2022. Koszt 30 zł, zapisy w bibliotece do 23 grudnia. Bliższe informacje w gablocie.
 9. Modlitwie różańcowej przewodniczy w tym tygodniu KŻR św. Jadwigi Śląskiej.
 10. W zakrystii są do nabycia wigilijne świece Caritas w cenie 15 zł.
 11. Jeśli ktoś ma 2 duże choinki do wycięcia i chce je ofiarować do kościoła na święta – prosimy o zgłaszanie.
 12. Z powodu zaostrzeń związanych z pandemią, przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o dezynfekcji.
 13. Polecamy prasę katolicką.
 14. Intencje Mszy św.
 15. Dziękujemy pani Agnieszce Markowicz, panu Stanisławowi za powieszenie dekoracji adwentowej, pani Halinie Białek za wieniec adwentowy i kwiaty.
 16. Dziękujemy też pani Asi Łapacz, pani Małgorzacie Koteckiej i pani Julii Koteckiej za upranie i założenie obrusów na ołtarze.