OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I Niedziela Adwentu

29.11.2020

 1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu. Mimo pandemii rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Sebastian Antosik pracujący w Kutnie. Rekolekcje potrwają do wtorku. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i wtorek przed mszą św. i w czasie trwania mszy św. Msze w poniedziałek i wtorek w czasie rekolekcji o godz. 9.00, 12.00 i 18.00. W poniedziałek 30 listopada odpust parafialny ku czci św. Andrzeja Apostoła – głównego patrona naszej parafii. . Suma odpustowa o godz. 18.00 którą odprawi ksiądz rekolekcjonista.
 2. Po mszy św. o godz. 12.00 nowenna do św. Andrzeja Apostoła, którą odprawiamy przed odpustem parafialnym .
 3. Od środy zapraszamy na Roraty, które będą odprawiane codziennie o godz. 7.00, poprzedzone godzinkami o godz. 6.40. Jeśli możliwe przychodźmy z lampionami.
 4. W czwartek I czwartek miesiąca- po mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwy o powołania. W piątek – I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.30. Po mszy św. wieczornej – nabożeństwo do NSPJ i adoracja Najśw. Sakramentu, W sobotę I sobota miesiąca – nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 16.30
 5. !!! Wizyta u chorych w I piątek odwołana ze względu na pandemię.!!!
 6. W przyszłą niedzielę po mszy świętej godz.12.00 nabożeństwo w intencji powołań w ramach ogólnodiecezjalnej modlitwy o powołania w poszczególnych parafiach.
 7. Dziękujemy pani Agnieszce Markowicz, panu Stanisławowi za powieszenie dekoracji adwentowej, pani Halinie Białek za wieniec adwentowy i kwiaty.
 8. Dziękujemy też pani Asi Łapacz, pani Małgorzacie Koteckiej i pani Julii Koteckiej za upranie i założenie obrusów na ołtarze.
 9. Z powodu zaostrzeń związanych z pandemią, w naszym kościele może uczestniczyć jednorazowo w nabożeństwie 41 osób. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o dezynfekcji.
 10. Modlitwie różańcowej przewodniczy w tym tygodniu KŻR św. Joanny Beretty Molli.
 11. Za ławkami są do nabycia wigilijne świece Caritas: mała 6 zł
 12. Jeśli ktoś ma choinki do wycięcia i chce je ofiarować do kościoła na święta – prosimy o zgłaszanie.
 13. Prosimy o segregowanie śmieci na cmentarzu, śmieci naturalne, liście, chwasty i ziemię wrzucamy do nowo wykopanych dołów, natomiast znicze, szkło, plastyki wrzucamy do kontenerów metalowych. Dziękuję za zrozumienie.
 14. Polecamy prasę katolicką.
 15. Intencje Mszy św.
 16. W tym tygodniu odszedłi do wieczności:

Kaliński Andrzej l.80 z Rudniczka