II DZIEŃ ŚWIĄT

26.12.2022

1. Dzisiaj II Dzień Świąt Bożego Narodzenia 26 XII Święto Świętego Szczepana pierwszego męczennika.
A) Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00 i 12.00
B) w kaplicy w Michałowie o godz. 10.30
Święto św. Szczepana pierwszego męczennika podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa i poświęcenia owsa – uprzejmie prosimy o niesypanie owsa w kościele .
2. Dzisiaj na mszy świętej o godz. 12.00 św. Mikołaj spotka się z najmłodszymi dziećmi i otrzymają przygotowane dla nich paczki. Zatem serdecznie zapraszamy najmłodsze dzieci wraz z rodzicami.
3. W prezbiterium można zobaczyć szopki wykonane przez dzieci z naszej parafii. Nagrody dzieciom zostaną wręczone 06 stycznia o godz. 12.00
4. W SOBOTĘ 31 grudnia – zakończenie roku kalendarzowego. Msza św. i nabożeństwo dziękczynne za miniony rok o godz. 17.00.
5. W NIEDZIELĘ – Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w kościele o godz. 9.00 i 12.00 – nie ma mszy o godz. 7.30!!! W kaplicy w Michałowie msza o godz. 10.30. Jest to święto nakazane, czyli mamy obowiązek uczestniczenia we mszy świętej.
6. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca po sumie wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja i modlitwy o powołania.
7. Modlitwie różańcowej przewodniczy w tym tygodniu KŻR Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus.
8. Wyjazd Wilno i Holandia
9. Intencje mszalne i prasa katolicka
10. W tym tygodniu rozpoczynam wizytę duszpasterską zwana kolędą. To czas wspólnej modlitwy, rozmowy, a przede wszystkim Bożego Błogosławieństwa. Jak się przygotować do kolędy? Proszę o stół nakryty białym obrusem, na nim Pismo Święte, krzyż, dwie świece, woda święcona i kropidło, zeszyt do lekcji religii, indeksy. Ofiary składane przy okazji kolędy będą przeznaczone część na seminarium w Łowiczu, a część na inwestycje i potrzeby w naszej parafii. Bóg Zapłać za wszystkie złożone ofiary.
PORZĄDEK KOLĘDY:
ŚRODA (28.XII) – godz. 9.00 ZĄBKI