OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela po Narodzeniu

03.01.2021

  1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja z racji I niedzieli miesiąca
  2. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Uroczystość Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem naszego podziękowania dla Pana Stanisława za jego posługę. Msze święte, według porządku niedzielnego a w kaplicy w Kraszewie o godz. 10.30. Poświęconą kredą wypisujemy na naszych drzwiach napis K M B oraz aktualny rok. Litery te nawiązują do imion trzech mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Jest to także skrót od łacińskiego Christus Mansionem Benedicat (imię Kacper po łacinie pisane jest przez C) czyli Chrystus Dom Błogosławi albo Chryste, Dom Błogosław. Napis ten pozostaje na drzwiach naszych domów przez cały rok i jest świadectwem, że w tym miejscu mieszka katolicka rodzina, która na wzór Mędrców przyjęła narodzonego Jezusa jako swojego Boga i Króla. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na misje.
  3. W prezbiterium można zobaczyć szopki wykonane przez dzieci z naszej parafii. Nagrody dzieciom zostaną wręczone 06 stycznia o godz. 12.00
  4. Z powodu zaostrzeń związanych z pandemią, w naszym kościele może uczestniczyć jednorazowo w nabożeństwie 41 osób. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o dezynfekcji.
  5. Modlitwie różańcowej przewodniczy w tym tygodniu KŻR św. Teresy od Dz. Jezus
  6. Msze kolędowe: w piątek o godz. 17.00 msza w intencji mieszkańców miejscowości Dmosin I, a w niedzielę o godz. 12.00 w intencji mieszkańców miejscowości Grodzisk i Janów, natomiast w kaplicy w Kraszewie 10.01.2021 w intencji mieszkańców Kraszewa, Nadolnej i Kamienia przy drodze i za rzeką; 06.01. o godz. 12.00 za mieszkańców Dmosina II przy drodze w kierunku Głowna.
  7. Prasa katolicka
  8. Intencje Mszy św.
  9. W tym tygodniu odszedł do wieczności: Czesław Łapka l.69, z Dmosina Drugiego