OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II Niedziela Zwykła 15.01.2023
1. Ofiary składane na tacę przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
2. Dzisiaj po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej.
3. Pod hasłem: „Przejście Pana: Dziś wychodzicie” (Wj 13,14).” we wtorek 17 stycznia odbędzie się XXVI Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Centralne obchody będą miały miejsce w SIEDLCACH. Dzień Judaizmu ma na celu ponowne odkrycie więzi z judaizmem poprzez wgłębienie się we własną (katolików) tajemnicę.
4. Między 18 a 25 stycznia chrześcijanie różnych wyznań będą modlić się o jedność, poznawać się wzajemnie i rozmawiać. Tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie przebiegał pod hasłem „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”
5. W sobotę 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za nasze kochane babcie i kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana.
6. Z okazji Święta Babci i Dziadka w sobotę 21 stycznia Caritas Dmosin odwiedzi ze słodkim podarunkiem – zachowując wszelkie środki ostrożności naszych samotnych seniorów i seniorki. Jest to dar serca. Postaramy się odwiedzić wszystkich seniorów powyżej 80 roku życia. Celem tej inicjatywy jest podziękowanie wszystkim naszym seniorom i pokazanie, że pamiętamy o nich.
7. W niedzielę 29 stycznia po mszy św. o godz. 12.00, nasz Caritas organizuje przegląd kolęd dla dzieci ze szkół podstawowych. Zgłoszenie do katechetów lub ks. Proboszcza do 22 stycznia.
8. Modlitwie różańcowej przewodniczy w tym tygodniu KŻR św. o Pio
9. Prasa katolicka
10. Intencje Mszy św.
PORZĄDEK KOLĘDY:
PONIEDZIAŁEK (16.I) – godz. 9.00 WINCENTÓW I DMOSIN ZA RZEKĄ
WTOREK (17.I) – godz. 9.00 RUDNICZEK OD NUMERU 1 DO NUMERU 20 (P. BRZÓZKA)
ŚRODA (18.I) – godz. 9.00 RUDNICZEK OD NUMERU 21 (P. WARZYWODA) DO KOŃCA
PIĄTEK (20.I) – godz. 9.00 GRODZISK
SOBOTA (21.I) – godz. 9.00 JANÓW
Proszę o pojazd na godz. 8.45