II Niedziela Zwykła  16.01.2022

1. Ofiary składane na tacę przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
  2. Dzisiaj po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej.
  3. Pod hasłem: “Moje myśli nie są myślami waszymi” w poniedziałek 17 stycznia odbędzie się XXV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Centralne obchody będą miały miejsce w Poznaniu. Dzień Judaizmu ma na celu ponowne odkrycie więzi z judaizmem poprzez wgłębienie się we własną (katolików) tajemnicę.
  4. Między 18 a 25 stycznia chrześcijanie różnych wyznań będą modlić się o jedność, poznawać się wzajemnie i rozmawiać. Tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie przebiegał pod hasłem „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”
  5. W piątek 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w sobotę 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za nasze kochane babcie i kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana.
  6. Z okazji Święta Babci i Dziadka w sobotę odwiedzimy ze słodkim podarunkiem – zachowując wszelkie środki ostrożności naszych samotnych seniorów i seniorki. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w ich odszukaniu.
  7. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12.00, przegląd kolęd dla dzieci ze szkół podstawowych. Zgłoszenie do katechetów lub ks. Proboszcza do 16 stycznia.
  8. W niedzielę przypada 23-dzień miesiąca. Po mszy o godz. 12.00 modlitwy za wstawiennictwem św. o Pio
  9. Z powodu zaostrzeń związanych z pandemią, przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o dezynfekcji.
  • Modlitwie różańcowej przewodniczy w tym tygodniu KŻR św. o Pio
  • Msze kolędowe: w środę o godz. 17.00 msza w intencji mieszkańców miejscowości Zawady i Ząbki , w piątek o godz. 17.00 msza w intencji mieszkańców miejscowości Rudniczek, w niedzielę za tydzień o godz. 12.00 w intencji mieszkańców miejscowości Lubianków. Ofiary składane wtedy na tacę, są ofiarami kolędowymi przeznaczonymi na cele parafialne
  • Prasa katolicka
  • Intencje Mszy św.