III Niedziela po Narodzeniu
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO
08.01.2023

1. Dzisiejsze święto kończy Okres Narodzenia Pańskiego. Wraz ze świętem Chrztu Chrystusa kończy się liturgicznie okres Bożego Narodzenia. W Polsce jednak jest dawny zwyczaj przedłużania tego czasu do święta Ofiarowania Pańskiego obchodzonego 2 lutego. Dlatego do tego dnia można zachować szopkę w kościele i śpiewać kolędy.
2. W sobotę po mszy św. wieczornej spotkanie opłatkowe dla członkiń Kół Żywego Różańca.
3. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej.
4. Ofiary składane za tydzień na tacę przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
5. Modlitwie różańcowej przewodniczy w tym tygodniu KŻR św. Małgorzaty.
6. W niedzielę 29 stycznia po mszy św. o godz. 12.00, nasz Caritas organizuje przegląd kolęd dla dzieci ze szkół podstawowych. Zgłoszenie do katechetów lub ks. Proboszcza do 22 stycznia.
7. Prasa katolicka

PORZĄDEK KOLĘDY: