OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela po Narodzeniu

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

10.01.2021

 

  1. Dzisiejsze święto kończy Okres Narodzenia Pańskiego. Wraz ze świętem Chrztu Chrystusa kończy się liturgicznie okres Bożego Narodzenia. W Polsce jednak jest dawny zwyczaj przedłużania tego czasu do święta Ofiarowania Pańskiego obchodzonego 2 lutego. Dlatego do tego dnia można zachować szopkę w kościele i śpiewać kolędy.
  2. Między 18 a 25 stycznia chrześcijanie różnych wyznań będą modlić się o jedność, poznawać się wzajemnie i rozmawiać. Tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie przebiegał pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”.
  3. Z powodu zaostrzeń związanych z pandemią, w naszym kościele może uczestniczyć jednorazowo w nabożeństwie 41 osób. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o dezynfekcji.
  4. Modlitwie różańcowej przewodniczy w tym tygodniu KŻR św. Faustyny
  5. Msze kolędowe: w środę o godz. 17.00 msza w intencji mieszkańców miejscowości Dmosin Drugi za rzeką i Wincentów , w piątek o godz. 17.00 msza w intencji mieszkańców miejscowości Kałęczew, Rozdzielna i Wiesiołów, w niedzielę za tydzień o godz. 12.00 w intencji mieszkańców miejscowości Rudniczek. Ofiary składane wtedy na tacę, są ofiarami kolędowymi przeznaczonymi na cele parafialne
  6. Prasa katolicka

Intencje Mszy św.