OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Zwykła  23.01.2022

 

  1. Dziś po raz trzeci obchodzimy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka we wrześniu 2019 r. listem apostolskim Aperuit illis („Otworzył ich”) Papież napisał w nim m.in.: „Ustanawiam III Niedzielę Zwykłą w ciągu roku jako poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Staje się ona odpowiednim momentem tego okresu roku, w którym jesteśmy wezwani do wzmocnienia więzi z wyznawcami judaizmu oraz do modlitwy o jedność chrześcijan. Nie jest to przypadek: celebrowanie tej Niedzieli wyraża charakter ekumeniczny, ponieważ Pismo Święte wskazuje tym, którzy się w nie wsłuchują, drogę do przebycia, aby dojść do trwałej i autentycznej jedności”.
  2. Dzisiaj po mszy św. o godz. 12.00, przegląd kolęd dla dzieci ze szkół podstawowych.
  3. Dzisiaj przypada 23-dzień miesiąca. Po mszy o godz. 12.00 modlitwy za wstawiennictwem św. o Pio
  4. Z powodu zaostrzeń związanych z pandemią, przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o dezynfekcji.
  5. Modlitwie różańcowej przewodniczy w tym tygodniu KŻR św. Wiktorii
  6. Msze kolędowe: w środę o godz. 17.00 msza w intencji mieszkańców miejscowości Lubowidza , w piątek o godz. 17.00 msza w intencji mieszkańców miejscowości Nagawki, w niedzielę za tydzień o godz. 12.00 w intencji mieszkańców miejscowości Różany, Wola Lubiankowska. Ofiary składane wtedy na tacę, są ofiarami kolędowymi przeznaczonymi na cele parafialne
  7. W ramach rozliczeń podatku dochodowego możemy 1% przekazać na rzecz Caritas Diecezji Łowickiej. Stosowne ulotki na stoliku.
  8. Prasa katolicka
  9. Intencje Mszy św.