IV Niedziela Adwentu 20.12.2020

1. Zapraszamy na Roraty do czwartku włącznie, o godz. 7.00, poprzedzone godzinkami o godz. 6.40.
  2. W CZASIE ADWENTU msze św. rano o 7.00 a w środy i piątki także na nowennie o godz. 17.00
  3. 21.XII w poniedziałek po południu będzie ubierana szopka.
  4. 22.XII we wtorek o godz. 16.30 zapraszamy dzieci i rodziców na krótkie obowiązkowe spotkanie przed bierzmowaniem, a po spotkaniu zapraszamy do ubierania choinek.
  5. Z powodu zaostrzeń związanych z pandemią, w naszym kościele może uczestniczyć jednorazowo w nabożeństwie 41 osób. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o dezynfekcji.
  6. Modlitwie różańcowej przewodniczy w tym tygodniu KŻR św. Rity.
  7. Składamy serdeczne Bóg Zapłać wszystkim, którzy ofiarowali choinki do kościoła, dziękujemy też Panu Stanisławowi – naszemu kościelnemu i strażakom z Dmosina i Lubiankowa za przywiezienie choinek i ich obsadzenie, a także za założenie lampek przed kościołem i plebanią.
  8. W czwartek wigilia Bożego Narodzenia –, zadbajmy o przeczytanie fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Pana Jezusa, podzielmy się opłatkiem, zaśpiewajmy wspólnie kolędy. Zachowajmy tradycję by na wieczerzy wigilijnej nie spożywać mięsa. Pasterka o północy w intencji parafian.
  9. W piątek I Dzień Świąt Bożego Narodzenia 25 XII
    1. A) Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 12.00 (nie ma mszy św. o godz. 7.30!!!)
    2. B) w kaplicy w Michałowie o godz. 10.30
  10. W sobotę II Dzień Świąt Bożego Narodzenia 26 XII Święto św. Szczepana pierwszego męczennika  A) Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 12.00 (nie ma mszy św. o godz. 7.30!!!B) w kaplicy w Kraszewie o godz. 10.30

Podczas każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa i poświęcenia owsa – uprzejmie prosimy o nie sypanie owsa w kościele .

1. W niedzielę 27.XII. – Święto Świętej rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
  2. Prasa katolicka.

W tym tygodniu odszedł do wieczności: Andrzej Stecko l. 62, z Dmosina