IV NIEDZIELA ADWENTU
24.12.2023

1. Dzisiaj już – IV niedziela adwentu. Msze święte do południa według porządku niedzielnego, a wieczorem wigilia Bożego Narodzenia – zadbajmy o przeczytanie fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Pana Jezusa, podzielmy się opłatkiem, zaśpiewajmy wspólnie kolędy. Zachowajmy tradycję by na wieczerzy wigilijnej nie spożywać mięsa. Pasterka o północy w intencji parafian. W kaplicy w Kraszewie pasterka o godz. 22.00
2. W Poniedziałek I Dzień Świąt Bożego Narodzenia 25 XII
A) Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 12.00 (nie ma mszy św. o godz. 7.30!!!)
B) w kaplicy w Michałowie o godz. 10.30
3. We wtorek II Dzień Świąt Bożego Narodzenia 26 XII Święto Świętego Szczepana pierwszego męczennika.
A) Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00 i 12.00
B) w kaplicy w Kraszewie o godz. 10.30
Święto św. Szczepana pierwszego męczennika podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa i poświęcenia owsa – uprzejmie prosimy o niesypanie owsa w kościele .
4. W prezbiterium można zobaczyć szopki wykonane przez dzieci z naszej parafii. Nagrody dzieciom zostaną wręczone 14 stycznia o godz. 12.00
5. Mikołaj odwiedzi najmłodszych z naszej parafii. Zapraszamy gorąco dzieci z parafii w Dmosinie na mszę święta 26 grudnia o godz. 12.00. Po mszy świętej odbędzie się spotkanie z wyjątkowym gościem i każdy otrzyma upominek. Spotkanie i paczki organizuje nasz Caritas parafialny.
6. W NIEDZIELĘ 31 grudnia – zakończenie roku kalendarzowego. Msza św. i nabożeństwo dziękczynne za miniony rok o godz. 12.00.
7. Modlitwie różańcowej przewodniczy w tym tygodniu KŻR Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus.
8. Prasa katolicka
9. Intencje mszalne