ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
31.12.2023
1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku kalendarzowego.
2. W poniedziałek – Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w kościele o godz. 9.00 i 12.00 – nie ma mszy o godz. 7.30!!! W kaplicy w Kraszewie msza o godz. 10.30. Jest to święto nakazane, czyli mamy obowiązek uczestniczenia we mszy świętej.
3. W piątek pierwszy piątek miesiąca, od godz. 9.00 udam się do chorych a następnie na kolędę, spowiedź od godz. 16.40. a po mszy świętej wieczornej spotkanie opłatkowe grupy modlitewnej św. Ojca Pio
4. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Uroczystość Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem naszego podziękowania dla Pana Stanisława za jego posługę. Msze święte, według porządku niedzielnego a w kaplicy w Kraszewie o godz. 10.30. Poświęconą kredą wypisujemy na naszych drzwiach napis K M B oraz aktualny rok. Litery te nawiązują do imion trzech mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Jest to także skrót od łacińskiego Christus Mansionem Benedicat (imię Kacper po łacinie pisane jest przez C) czyli Chrystus Dom Błogosławi albo Chryste, Dom Błogosław. Napis ten pozostaje na drzwiach naszych domów przez cały rok i jest świadectwem, że w tym miejscu mieszka katolicka rodzina, która na wzór Mędrców przyjęła narodzonego Jezusa jako swojego Boga i Króla. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na misje.
5. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwy o powołania z racji I niedzieli miesiąca
6. W prezbiterium można zobaczyć szopki wykonane przez dzieci z naszej parafii. Nagrody dzieciom zostaną wręczone 14 stycznia o godz. 12.00
7. Modlitewne czuwanie na Jasnej Górze w Częstochowie odbędzie się z soboty na niedzielę 27-28 Stycznia. Zakończenie czuwania około godz. 3.30. Zapisy u Pani Asi w bibliotece i w zakrystii. Koszt 60 zł
8. W niedzielę 14 stycznia na mszy św. o godz. 12.00 Jasełka