UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI
01.01.2023
1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja z racji I niedzieli miesiąca.
2. W czwartek I czwartek miesiąca, wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwy o powołania, a po mszy świętej wieczornej spotkanie opłatkowe grupy modlitewnej św. Ojca Pio
3. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Uroczystość Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem naszego podziękowania dla Pana Stanisława za jego posługę. Msze święte, według porządku niedzielnego a w kaplicy w Kraszewie o godz. 10.30. Poświęconą kredą wypisujemy na naszych drzwiach napis K M B oraz aktualny rok. Litery te nawiązują do imion trzech mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Jest to także skrót od łacińskiego Christus Mansionem Benedicat (imię Kacper po łacinie pisane jest przez C) czyli Chrystus Dom Błogosławi albo Chryste, Dom Błogosław. Napis ten pozostaje na drzwiach naszych domów przez cały rok i jest świadectwem, że w tym miejscu mieszka katolicka rodzina, która na wzór Mędrców przyjęła narodzonego Jezusa jako swojego Boga i Króla. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na misje. Nie ma w tym dniu postu.
4. W piątek pierwszy piątek miesiąca spowiedź przed każdą mszą świętą.
5. W sobotę I sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 16.30
6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Jasełka
7. Wyjazd Wilno, Holandia
8. W prezbiterium można zobaczyć szopki wykonane przez dzieci z naszej parafii. Nagrody dzieciom zostaną wręczone 06 stycznia o godz. 12.00