OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

30.05.2021

 

 1. W poniedziałek o godz. 18.30 próba dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Sprzątanie kościoła i terenu wokół we wtorek o godz. 16.00. Spowiedź w sobotę o godz.9.00
 2. W środę o godz. 18.30 – spotkanie ministrantów i lektorów.
 3. W czwartek przypada Boże Ciało. Zapraszamy na Msze święte o 7.30 i 10.00. Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszy tradycyjną trasą po Mszy św. o godz. 10.00. Prosimy, o zachowanie zasad bezpieczeństwa, o wzięcie chorągwi i feretronów. Zapraszamy bielanki, dzieci komunijne i rocznicowe.

Prosimy o przygotowanie skromnych ołtarzy:

przy szkole – rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły

przy posesji p. Łukasików – mieszkańcy Szczecina

przy posesji p. Karwackich – Koła Żywego Różańca św. Małgorzaty i św. Joanny Beretty Molli.

przy strażnicy – strażacy z OSP Lubianków.

 

 1. W piątek – I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.20. Po mszy św. wieczornej – nabożeństwo do NSPJ i adoracja Najśw. Sakramentu.
 2. W sobotę I sobota miesiąca. Różaniec pierwszosobotni razem z nabożeństwem czerwcowym o 17.30.
 3. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja z racji I niedzieli miesiąca, modlitwy o powołania i nabożeństwo czerwcowe.
 4. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele o godz. 17.45.
 5. W tym tygodniu różaniec będzie prowadzić KŻR św.
 6. Z powodu zaostrzeń związanych z pandemią, w naszym kościele może uczestniczyć jednorazowo w nabożeństwie 31 osób. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o dezynfekcji.
 7. Ofiary składane do puszki przed kościołem na KUL
 8. Prasa religijna.
 9. W dniach 24-26 września 2021 organizujemy pielgrzymkę parafialną do Sanktuariów Wielkopolski – śladem Św. Józefa i bł. Edmunda Bojanowskiego. Jak wiemy 2021 r. został ogłoszony przez Papieża Franciszka „Rokiem św. Józefa.” W programie Kalisz/ Narodowe Sanktuarium Św. Józefa, Gostyń – Sanktuarium Matki Bożej- Świętogórskiej Róży Duchownej, Luboń- Opactwo Benedyktynów, Górka Duchowna- Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, Luboń – Sanktuarium Bł. Edmunda Bojanowskiego. Poznań Karmelici Bosi – Diecezjalne Sanktuarium Św. Józefa. W czasie pielgrzymki zapewniamy: opiekę duchową Kapłana, a także interesujący program turystyczny, 2 noclegi w  nowoczesnym Domu Wypoczynkowo – Rekolekcyjnym  w Zaniemyślu, wyżywienie, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opiekę przewodników, ubezpieczenie, przejazd wygodnym autokarem, Koszt pielgrzymki 480 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Panią Joanną Kucińską . która poprowadzi zapisy. Nr telefonu można otrzymać w Zakrystii . Przy zapisach prosimy o wpłatę 200 zł ponieważ musimy do 18 czerwca wpłacić zaliczkę za noclegi.
 10. Intencje Mszalne