OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela Wielkanocna

22.05.2022

 

 1. Taca gospodarcza.
 2. Dzisiaj rocznica sakry biskupiej i ingresu Pasterza naszej diecezji Andrzeja Franciszka Dziuby
 3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 – Rocznica I Komunii św. dla dzieci klas IV.
 4. W tym tygodniu różaniec będzie prowadzić KŻR św. Jana Pawła II.
 5. Jutro rozpoczynają się Dni Modlitw o urodzaje.
 6. W poniedziałek 23 dzień miesiąca – wspomnienie św. Ojca Pio. Na nabożeństwie majowym odmówimy modlitwy do św. Ojca Pio i uczcimy relikwie tego wielkiego świętego
 7. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 8. Po raz 9., tym razem pod hasłem: „Ulecz serca ranę”, 28 maja odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Miejscem spotkania będzie świątynia parafii św. Michała Archanioła w Puszczy Mariańskiej. Ze względu na bezpieczeństwo pątniczek, a także na wymagania organizacyjne na wędrówkę obowiązują zapisy. Osoby, które chcą w niej wziąć udział, proszone są o przesłanie na adres: pielgrzymkakobiet@gosc.pl następujących danych: imię i nazwisko, numer telefonu, PESEL, parafia pochodzenia oraz parafia, z której chce się rozpocząć wędrówkę. Zapisać się można także telefonicznie pod numerami: 666 830 799 lub 666 026 781.
 9. Osoby chcące pomagać innym zapraszamy do Caritas Parafialnego. Kontakt z ks. Proboszczem
 10. W dniach 30 września – 2 października organizowana jest w naszej parafii autokarowa pielgrzymka do sanktuariów Mazowsza , Warmii i Mazur. W programie Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, Kalwaria w Głotowie czyli Warmińska Jerozolima, Stoczek Klasztorny, miejsce w którym był więziony bł. Kardynał Stefan Wyszyński, Św. Lipka Sanktuarium Maryjne ze słynnymi organami, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku jest to miejsce gdzie po raz pierwszy objawił się Pan Jezus św. siostrze Faustynie. W programie turystycznym :  zwiedzamy zabytki i najciekawsze miejsca i muzea w Olsztynie a także „Wilczy Szaniec”  czyli kwatera Hitlera w Gierłoży, oraz najważniejsze zabytki i najpiękniejsze widokowo miejsca w  Płocku .Cena 520 zł obejmuje przejazd autokarem, wyżywienie i noclegi w Gietrzwałdzie, pokoje 2,3 os. z łazienkami, opiekę przewodnika i bilety do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie, znaczek pamiątkowy, obiad w drodze powrotnej. Pierwszą wpłatę  –  200 zł prosimy zrobić jak najszybciej, ponieważ musimy wpłacić zaliczki rezerwacyjne. Zapisy w bibliotece
 11. Zapraszamy Panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały bezpłatnego badania mammograficznego, na badanie w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kołacinie w najbliższy czwartek od godz. 13.00. Badanie trzeba umówić wcześniej telefonicznie (tel. na plakacie w gablocie)
 12. Bardzo serdecznie dziękuję za odnowienie kaplicy w Kraszewie i posprzątanie kaplicy po malowaniu.
 13. Prasa katolicka
 14. Broszury edukacyjne dla rodziców dzieci i młodzieży.
 15. Intencje mszalne