VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa 02.04.2023

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Na mszy św. o godz. 12.00 wręczenie także nagród za uczestnictwo w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, za wykonanie koron cierniowych i za wykonanie palm.
2. Na stoliku od poniedziałku będą wystawione buteleczki z wodę święconą – ofiary za nie proszę wrzucać do puszki
3. Liturgia w Triduum Paschalne:
a) Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po mszy przeniesienie Najśw. Sakramentu do ciemnicy i adoracja do 21.00
b) Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do grobu i adoracja do godz. 22.00. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
c) Wielka Sobota – od godz. 8.00 adoracja Pana Jezusa w Grobie. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 18.00 i adoracja całonocna. Na wieczorną liturgię przynieśmy świece zabezpieczone osłonką (by nie wylewać wosku).
4. Święcenie pokarmów: w kościele od godz. 8.00 do 12.00 (co pół godziny), a na wioskach od 12.15 do 14.15. Porządek święcenia pokarmów podany w gablocie.
5. W Wielki Piątek po liturgii rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Będzie odmawiana w Wielką Sobotę po liturgii, w niedziele i II dzień Świąt po sumie, a w następne dni codziennie po Mszy wieczornej.
6. PROGRAM pielgrzymki do Sanktuariów Maryjnych Pomorza Zachodniego. Termin 13-15.X.2023
7. Bóg Zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego. W minionym tygodniu wpłynęły następujące ofiary Szczecin 550 zł, Grodzisk 225 zł, Borki 600 zł, Wola Lubiankowska Różany 575zł, Trzcianka 500zł, Kraszew 360 zł.
8. Spotkania ministrantów w czwartek, piątek i sobotę o godz. 17.30. Obecność obowiązkowa.
9. Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00 w intencji parafian, procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Zapraszam wszystkich. Pozostałe msze święte o godz. 9.00 i 12.00, a w kaplicy w Michałowie o godz. 10.30
10. W poniedziałek II Dzień Świąt. Zapraszamy na Eucharystię w kościele o 7.30, 9.00, 12.00 oraz o 10.30 w kaplicy w Kraszewie.
11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafialnego paniom z Lubowidzy i Nagawki Kolonia, a były to: Grzegorczyk Elżbieta, Garnys Maria, Pasek Anna, Dratkiewicz Mirosława, Kukieła Anna, Kukieła Adrian, Rutkowska Asia, Paradowska Natalia, Rydz Katarzyna.
12. W tym tygodniu różaniec będzie prowadzić KŻR św. Małgorzaty.
13. Prasa religijna
14. Intencje Mszalne
15. Bardzo proszę o zaopiekowanie się feretronami i ich niesienie w czasie wszystkich procesji w tym roku mieszkańców:
a) feretron Matki Bożej – wieś Rudniczek
b) feretron św. Franciszka – wieś Lubianków
c) feretron Obraz Matki Bożej z peregrynacji – wieś Borki
Jeśli chodzi o chorągwie to proszę tych samych Panów co w ubiegłym roku
a) I chorągiew – p. Henryk Dratkiewicz Lubowidza
b) II chorągiew – p. Andrzej Rosiński Grodzisk
c) sztandar – p. Władysław Mikołajczyk Lubianków
16. W tym tygodniu odeszła do wieczności:
Śp. Barbara Jabłońska, l. 73, Rudniczek