VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa 24.03.2024

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Na mszy św. o godz. 12.00 wręczenie także nagród za wykonanie palm.
2. We wtorek udam się od godz. 9.00 do chorych z sakramentami.
3. Na stoliku od Wielkiego Czwartku będą wystawione buteleczki z wodą święconą – ofiary za nie proszę wrzucać do puszki
4. Liturgia w Triduum Paschalne:
a) Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po mszy przeniesienie Najśw. Sakramentu do ciemnicy i adoracja do 21.00
b) Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do grobu i adoracja do godz. 22.00. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
c) Wielka Sobota – od godz. 8.00 adoracja Pana Jezusa w Grobie. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 18.00 i adoracja całonocna. Na wieczorną liturgię przynieśmy świece zabezpieczone osłonką (by nie wylewać wosku).
5. Święcenie pokarmów: w kościele od godz. 8.00 do 12.00 (co pół godziny), a na wioskach od 12.15 do 14.15. Porządek święcenia pokarmów podany w gablocie.
6. W Wielki Piątek po liturgii rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Będzie odmawiana w Wielką Sobotę po liturgii, w niedziele i II dzień Świąt po sumie, a w następne dni codziennie po Mszy wieczornej.
7. PROGRAM pielgrzymki do Sanktuariów Maryjnych Ziemi Zamojskiej i Roztocza. Termin 27-29.IX.2024
8. Bóg Zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary z wiosek Kamień , Janów, Dmosin I, Lubianków i Nagawki.
9. Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00 w intencji parafian, procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Zapraszam wszystkich. Pozostałe msze święte o godz. 9.00 i 12.00, a w kaplicy w Kraszewie o godz. 10.30
10. W poniedziałek II Dzień Świąt. Zapraszamy na Eucharystię w kościele o 7.30, 9.00, 12.00 oraz o 10.30 w kaplicy w Michałowie.
11. Wyjazd do Chorwacji Termin 19-28.IX.2024
12. W tym tygodniu różaniec będzie prowadzić KŻR św. Faustyny.
13. . Nowenna .Celem Wielkiej dziewięcioletniej Nowenny przez Jubileuszem Dwutysiąclecia naszego Odkupienia jest odrodzenie i umocnienie wiary w polskim narodzie w obliczu gwałtownie postępujących procesów laicyzacyjnych, jak również dziękczynienie oraz uwielbienie Boga w Trójcy Jedynego za ten ogrom Jego miłosierdzia. Wielka Nowenna, którą rozpoczynamy tegoroczną celebracją Wigilii Paschalnej, trwać będzie przez kolejnych 9 lat (2024-2033), a jej obchody koncentrować się będą przede wszystkim wokół corocznego Triduum Paschalnego, uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego a także uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafialnego i terenu wokół kościoła mieszkańcom Trzcianki, a były to następujące osoby: Mariola Pabin, Justyna Kaczmarska, Beata Polit, Tomasz Klimczak, Piotr Polit, Bogdan Kroc, Konrad łapka.

15. Pani Małgorzacie Koteckiej za umycie doniczek do kwiatów.
16. Przesuwamy zegarki w Wielkanoc o godzinę do przodu
17. Dziękuję strażakom z Dmosina za omiecenie pajęczyn z kościoła
18. Spotkania ministrantów w czwartek, piątek i sobotę o godz. 17.30. Obecność obowiązkowa.
19. Prasa religijna
20. Bardzo proszę o zaopiekowanie się feretronami i ich niesienie w czasie wszystkich procesji w tym roku mieszkańców:
a) feretron Matki Bożej – wieś Lubowidza i proszę też o zajęcie się obrusami,
b) feretron św. Franciszka – wieś Dmosin I,
c) feretron Obraz Matki Bożej z peregrynacji – wieś Dmosin II
Jeśli chodzi o chorągwie to proszę tych samych Panów co w ubiegłym roku:
a) I chorągiew – p. Henryk Dratkiewicz Lubowidza,
b) II chorągiew – p. Andrzej Rosiński Grodzisk,
c) sztandar – p. Władysław Mikołajczyk Lubianków

21. Intencje Mszalne
22. W kościele wprowadziliśmy system świec wotywnych. To specjalny stojak ze świecznikami, w których umieszczamy świece, znajdujące się na bocznej półce. Zapalamy je używając zapalniczki ze stojaka.
Płomień świecy zawsze dąży ku górze; wraz z nim podążają do Boga nasze prośby i podziękowania, przede wszystkim intencje modlitewne za naszych zmarłych, Zapalone świece – ich płomienie – niejako przedłużają nasze modlitwy. Wychodzimy z kościoła, a zapalona świeca jeszcze przez długi czas przypomina nasze intencje modlitewne, kierowane do Boga za wstawiennictwem Matki Bożej.