OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa 28.03.2021

 

 1. Ofiary składane na tacę przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 2. Dzisiaj Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej.
 3. Po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania
 4. Liturgia w Triduum Paschalne:
  1. Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po mszy przeniesienie Najśw. Sakramentu do ciemnicy i adoracja do 00
  2. Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do grobu i adoracja do godz. 21.00. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
  3. Wielka Sobota – od godz. 8.00 adoracja Pana Jezusa w Grobie. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 18.00 i adoracja do 21.00. Na wieczorną liturgię przynieśmy świece zabezpieczone osłonką (by nie wylewać wosku). Na stoliku będą wystawione buteleczki z wodę święconą – ofiary za nie proszę wrzucać do puszki
 5. Święcenie pokarmów: w kościele od godz. 8.00 do 12.00 (co pół godziny), a na wioskach od 12.15 do 14.15. Porządek święcenia pokarmów podany w gablocie. Nie kładziemy koszyczków tylko trzymamy w ręku.
 6. W Wielki Piątek po liturgii rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Będzie odmawiana w Wielką Sobotę po liturgii, w niedziele i II dzień Świąt po sumie, a w następne dni codziennie po Mszy wieczornej.
 7. Spotkania ministrantów w czwartek, piątek i sobotę o godz. 17.30. Obecność obowiązkowa.
 8. Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00 w intencji parafian, procesja rezurekcyjna w kościele (w ograniczonym zakresie). Pozostałe msze święte o godz. 9.00 i 12.00, a w kaplicy w Michałowie o godz. 10.30
 9. W poniedziałek II Dzień Świąt. Zapraszamy na Eucharystię w kościele o 7.30, 9.00, 12.00 oraz o 10.30 w kaplicy w Kraszewie.
 • Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafialnego mieszkańcom Lubiankowa, a byli to: Agnieszka Szcześniak, Zofia Reczulska, Grażyna Kaczmarska, Jadwiga Kuza, Wenecjusz Sękalski.
 • Dziękujemy za wyczyszczenie lichtarzy Paniom: Krystyna Kotecka, Halina Szczerba, Elżbieta Wojciechowska, Halina Wasilewska
 • Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W minionym tygodniu wpłynęły następujące ofiary: Nadolna 350, Lubowidza 1090, Kraszew Wielki 180, Nagawki 460, Janów 150, Ząbki 260, Wola Lubiankowska 380, Wiesiołów i Rozdzielna 260, Kamień 800, Kraszew 240.
 • W tym tygodniu różaniec będzie prowadzić KŻR św Faustyny.
 1. Z powodu zaostrzeń związanych z pandemią, w naszym kościele może uczestniczyć jednorazowo w nabożeństwie 31 osób. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o dezynfekcji.
 • Prasa religijna
 • Intencje Mszalne