VI Niedziela Zwykła 14.02.2021

1. „Trzeźwością pokonywać kryzys” hasłem 54. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu, który rozpoczyna się dzisiaj i trwa do 20 lutego
  2. W środę Popielec. Rozpoczyna się Wielki Post – czas przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście – osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia. Msza św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.30, 9.00 i 17.00. Nabożeństwa w Wielkim Poście: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.30, Gorzkie Żale w każdą niedzielę po mszy św. o godz. 12.00
  3. Za tydzień w niedzielę 21 lutego po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych.
  4. Za 2 tygodnie w niedzielę 28 lutego po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  5. Msze kolędowe: dzisiaj w kaplicy w Michałowie o godz. 10.30 w intencji mieszkańców miejscowości Kraszew Wielki, Pieńki Nadolskie i Michałów. Ofiary składane wtedy na tacę, są ofiarami kolędowymi przeznaczonymi na cele parafialne.
  6. Z powodu zaostrzeń związanych z pandemią, w naszym kościele może uczestniczyć jednorazowo w nabożeństwie 41 osób. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o dezynfekcji.
  7. Modlitwie różańcowej przewodniczy w tym tygodniu KŻR św. Marii Magdaleny
  8. W ramach rozliczeń podatku dochodowego możemy 1% przekazać na rzecz Caritas Diecezji Łowickiej. Stosowne ulotki na stoliku.
  9. Prasa katolicka – specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony św. Józefowi koszt 9 zł, z racji trwającego roku św. Józefa – zapisy na to specjalne wydanie w zakrystii.
  10. Przez cały sezon ogrzewamy kościół, już dwa razy został na ten cel zakupiony olej opałowy. Dlatego też proszę by ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę były pomocą w dalszym ogrzewaniu kościoła.