OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIV Niedziela Zwykła
09.07.2023

1. Dziś odpust ku czci św. Małgorzaty. Kończymy czterdziestogodzinne nabożeństwo. Bóg zapłać wszystkim, którzy znaleźli czas na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja zostanie wznowiona dziś po Mszy św. o godz. 9.00. O godz. 12.00 suma odpustowa i procesja eucharystyczna.
2. Bóg zapłać mieszkańcom wioski Zawady i Ząbki za posprzątanie kościoła na odpust (Serdecznie dziękuję.)
3. NA SUMIE: Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali liturgię tej Mszy Świętej oraz procesję eucharystyczną. Szczególne podziękowanie druhom strażakom Ochotniczych Straży Pożarnych naszej parafii. Asyście parafialnej, ministrantom, lektorom bielankom, osobom niosącym feretrony i chorągwie. Dzieci komunijnym i rocznicowym. A także ks. Sebastianowi Antosikowi za przewodniczenie naszej sumie odpustowej i wygłoszone Słowo Boże i księżom z naszego dekanatu.
4. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka (odbiór) będzie miała miejsce 19 lipca o godz. 11.00 Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą misje w najbiedniejszych krajach świata.
5. Od 1 lipca można zapisać się na XXVIII Łowicką Pieszą Pielgrzymkę Młodzieżową na Jasną Górę. Organizatorzy zachęcają, by zapisywać się online. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej i w profilach społecznościowych pielgrzymki.
6. W dniach 23-30 lipca 2023 obchodzimy XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Z Kościołem na misyjnych drogach”. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Stąd też ofiary składane za 2 tygodnie tj. 23 lipca przed kościołem do puszki przeznaczone są na ten właśnie cel.
7. Modlitwie różańcowej przewodniczy w tym tygodniu KŻR św. Wiktorii
8. W sierpniu w niedzielę 27 msza święta dziękczynna za zebrane plony, czyli dożynki gminno-parafialne. Gospodarzami tegorocznych dożynek będzie miejscowość Grodzisk, Kałęczew, Kraszew Wielki, Nadolna i Michałów.
9. Dziękujemy za skoszenie trawy na plebanii Panu Jackowi Kuśmierkowi
10. Bardzo prosimy pielgrzymów udających się do Wilna o wpłatę do 20 lipca II raty i wpłatę w EURO do Pani Joasi Kucińskiej.
11. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone na cele gospodarcze.
12. Intencje Mszalne
13. W tym tygodniu odszedł do wieczności:
a) Śp. Jan Gawron, l. 84, Kamień