OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVIII Niedziela Zwykła

31.07.2022

 

  1. Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień. Jest to ogólnopolski miesiąc trzeźwości. Podejmijmy abstynencję na ten czas, szczególnie w intencji osób uzależnionych.
  2. W środę można uzyskać Odpust „Porcjunkuli” . Aby uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli należy: pobożnie nawiedzić kościół franciszkański lub parafialny z pragnieniem doświadczenia łaski odpustu zupełnego, o który prosił św. Franciszek, odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary, przystąpić do spowiedzi świętej (być w stanie łaski uświęcającej), przyjąć Komunię świętą, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
  3. W czwartek I czwartek miesiąca- po mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwy o powołania oraz spotkanie grupy o. Pio
  4. W piątek – I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.30. Po mszy św. wieczornej – nabożeństwo do NSPJ i adoracja Najśw. Sakramentu.
  5. W sobotę – I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 16.30
  6. Modlitwie różańcowej przewodniczy w tym tygodniu KŻR św. Joanny Beretty Molli.
  7. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca po sumie wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja, modlitwy o powołania i procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszam strażaków, asystę parafialną, bielanki, dziewczynki sypiące kwiatki, osoby niosące feretrony i chorągwie, wspólnoty parafialne, ministrantów i lektorów.
  8. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
  9. Wyjazd do Gdańska, na Hel i do Pelplina 16-17 września.
  10. Intencje