XXIX Niedziela Zwykła

18.10.2020

1. Dzisiaj przypada święto św. Łukasza patrona Służby Zdrowia Dzień. W tym trudnym dla służby zdrowia okresie, chcemy wyrazić im naszą wdzięczność dzisiejszą modlitwą różańcową.
  2. Dzisiaj po mszy św. o godz. 12.00 nie będzie spotkania dzieci komunijnych.
  3. Z powodu zaostrzeń związanych z pandemią, w naszym kościele może uczestniczyć jednorazowo w nabożeństwie 88 osób. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o dezynfekcji.
  4. W Sobotę o godz. 10.00 – poświęcenie nowego krzyża w miejscowości Janów na posesji Pana Jacka Kotlarka. Serdecznie wszystkich mieszkańców zapraszamy.
  5. Odpowiadając na zarządzenie KEP, dziś po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek dla małych uchodźców z wyspy Lesbos, którzy w trakcie pożaru utracili rodziców i opiekunów w drodze do Europy.
  6. Modlitwie różańcowej przewodniczy w tym tygodniu KŻR św. Franciszka
  7. Przyjmujemy wypominki za zmarłych: roczne, półroczne i jednorazowe, można też je wypisać na komputerze i wydrukować. *Przyjmujemy również zgłoszenia na Mszę św., zbiorową za zmarłych, która odprawiana będzie od 1 do 8 listopada – o godz. 17.00 Kartki na wypominki jednorazowe wyłożone na stoliku
  8. Prosimy o nabywanie zniczy Caritas – można je kupić na stoliku za ławkami w cenie 3 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc potrzebującym.
  9. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Kalendarze – 5 zł
  10. Książka ks. dr Jan Stepa – „Kuszenie współczesnego człowieka” cena 25 zł – co jest receptą na chorobę współczesności.
  11. Kuria Diecezjalna Łowicka informuje, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane wszystkim wiernym parafii Diecezji Łowickiej znaj­dujących się w strefie czerwonej oraz innym wiernym przebywającym na terenie tych parafii.
  13. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    1. a) Ewa Perdas l. 50 – z Zawady
    2. b) Ewa Miszewska l. 62 – z Nagawek