OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII Niedziela Zwykła

09.10.2022

 1. Dzisiaj liczenie wiernych w kościele
 2. W przyszłą niedzielę 16.X. przeżywać będziemy XXII Dzień Papieski. Przed kościołem będziemy zbierali ofiary do puszki dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin, by mogła podjąć studia.
 3. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie dzieci klas III i ich rodziców przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 4. Trwa miesiąc październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16.30
 5. W niedzielę 23 października po sumie spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 6. Za dwa tygodnie ofiary składane na tace przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 7. Prosimy o nabywanie zniczy (wkładów) Caritas – można je kupić na stoliku za ławkami w cenie 4 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc potrzebującym.
 8. Miesiąc październik jest miesiącem Różańca Świętego. Nasz Caritas chce nagrodzić najbardziej aktywne dzieci. Będziemy rozdawać po każdym różańcu karteczki z pieczątkami. Dzieci które uzbierają największa ilość kartek otrzymają fajne prezenty. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. Modlitwie różańcowej przewodniczy w tym tygodniu KŻR św. Franciszka
 10. Do nabycia kalendarze na nowy rok 2023 w cenie 5 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony na wsparcie Caritas Łowickiego
 11. Gminna Biblioteka Publiczna w Dmosinie organizuje w dniu 11 października wyjazd do kina Cinema City w Łodzi na film „JOHNNY”. Zapisy w bibliotece do 10 października.
 12. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 13. Nasz Caritas organizuje od listopada „Spotkania z Bogiem”. Spotkania będą się odbywać o godz. 17.00 w każdą trzecią sobotę miesiąca w salce przy kościele. Zapraszamy dzieci do 12 roku życia. Chętne osoby prosimy o zapisywanie się u katechetów
 14. Przyjmujemy wypominki za zmarłych: roczne, półroczne i jednorazowe, można też je wypisać na komputerze i wydrukować. *Przyjmujemy również zgłoszenia na Mszę św., zbiorową za zmarłych, która odprawiana będzie od 1 do 8 listopada – o godz. 17.00 Kartki na wypominki jednorazowe wyłożone na stoliku
 15. Prosimy o segregowanie śmieci na cmentarzu, śmieci naturalne, liście, chwasty i ziemię wrzucamy do nowo wykopanych dołów, natomiast znicze, szkło, plastyki wrzucamy do kontenerów metalowych. Prośba do wszystkich, którzy mogą zabrać do domu sztuczne stare wiązanki i kwiaty, by to zrobili i włożyli do worka i wystawili na swojej posesji, bowiem parafia musi zapłacić od każdego kontenera. A tak możemy zmniejszyć te koszty. Dziękuję za zrozumienie. I w miarę możności spróbujmy także innych zmobilizować do segregowania śmieci, przypominając im że Ks. Proboszcz o to segregowanie prosił.
 16. Intencje Mszy św.
 17. W tym tygodniu odszedł do wieczności Śp. Jerzy Nowak l, 75, Nagawki