OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII Niedziela Zwykła

10.10.2021 DZIEŃ PAPIESKI

 

 1. Dzisiaj XXI Dzień Papieski. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin, by mogła podjąć studia.
 2. W czwartek przypada Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy o wszystkich nauczycielach i wychowawcach.
 3. W sobotę przypada 43 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II
 4. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej.
 5. Trwa miesiąc październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30
 6. Łódzki Urząd Wojewódzki w ramach akcji #SZCZEPIMY SIĘ organizuje punkt szczepień przeciwko COVID – 19 w Dmosinie w dniu 10 października w godzinach od 9.00 do 15.00 na placu OSP w Dmosinie. Chętne osoby będą mogły przyjąć szczepionkę jednodawkową Johnson and Johnson
 7. Przyjmujemy wypominki za zmarłych: roczne, półroczne i jednorazowe, można też je wypisać na komputerze i wydrukować. *Przyjmujemy również zgłoszenia na Mszę św., zbiorową za zmarłych, która odprawiana będzie od 1 do 8 listopada – o godz. 17.00 Kartki na wypominki jednorazowe wyłożone na stoliku
 8. Prosimy o nabywanie zniczy (wkładów) Caritas – można je kupić na stoliku za ławkami w cenie 3,50 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc potrzebującym.
 9. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 10. Intencje Mszy św.
 11. Szanowni Darczyńcy! W minioną niedzielę mieliśmy przyjemność gościć w Państwa Parafii z uwagi na prowadzoną zbiórkę charytatywną dla Zosi Bigos u której wykryto SMA 1. Jeszcze raz, chcieliśmy wszystkim Państwu, Księdzu Proboszczowi i Panu Kościelnemu serdecznie podziękować za niesamowicie ciepłe przyjęcie i gościnność. Zawieźliśmy rodzicom Zosi pełną puszkę i mnóstwo ciepłych słów od Państwa. Po przeliczeniu, okazało się iż, zebraliśmy u Państwa ogromną kwotę – tj.  5594 zł, ale poza materialnym wsparciem, wsparliście nas wszystkich Państwo swoją postawą i daliście nam wszystkim siłę do dalszej zbiórki. Niech Pan Bóg błogosławi całej Parafii, życzymy wszystkim wiele zdrowia i wielu Łask Bożych. Bóg Zapłać! Wolontariusze z Ekipy Zosi.