OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXX Niedziela Zwykła 25.10.2020

UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

 1. Z powodu zaostrzeń związanych z pandemią, w naszym kościele może uczestniczyć jednorazowo w nabożeństwie 88 osób. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o dezynfekcji.
 1. Modlitwie różańcowej przewodniczy w tym tygodniu KŻR św. Marii Magdaleny
 1. Przyjmujemy wypominki za zmarłych: roczne, półroczne i jednorazowe, można też je wypisać na komputerze i wydrukować. *Przyjmujemy również zgłoszenia na Mszę św., zbiorową za zmarłych, która odprawiana będzie od 1 do 8 listopada – o godz. 17.00 Kartki na wypominki jednorazowe wyłożone na stoliku. Od czwartku do soboty od godz. 9.00 – do 12.00 przyjmujemy wypominki na cmentarzu
 2. Prosimy o nabywanie zniczy Caritas – można je kupić na stoliku za ławkami w cenie 3 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc potrzebującym.
 3. W niedzielę za tydzień  01 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godz. 7.30, 9.00 i 12.00. Suma o godz. 12.00 będzie sprawowana za zmarłych spoczywających na cmentarzu w Dmosinie, a po niej procesja na cmentarz z wypominkami jednorazowymi za zmarłych. Na cmentarzu też zbierane są ofiary na rzecz WSD w Łowiczu.
 4. Od 1 listopada Msze Święte wieczorne w naszym kościele będą odprawiane o  godz. 17.00
 5. W poniedziałek 2 listopada Wspomnienie Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze o godz. 7.30, 9.00 i 17.00. O godz. 9.00 msza za wszystkich wiernych zmarłych oraz druga część wypominek jednorazowych. O godz. 17.00 – Msza św. za naszych parafian zmarłych w ostatnim roku. Na tę mszę św. zapraszamy rodziny i znajomych tych zmarłych. Przynosimy ze sobą znicze.
 6. 1 i 2 listopada nie będzie Mszy św. w kaplicach. Prosimy parafian o przyjście do kościoła i nawiedzenie cmentarza
 7. Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie modlitwy za zmarłych zachowując zwykłe warunki – spowiedź, komunia święta, modlitwa w intencji Ojca Świętego, stan łaski uświęcającej. Odpust można ofiarować tylko za zmarłych.
 1. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Kalendarze – 5 zł
 2. Książka ks. dr Jan Stepa – „Kuszenie współczesnego człowieka” cena 25 zł – co jest receptą na chorobę współczesności.
 3. Kuria Diecezjalna Łowicka informuje, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane wszystkim wiernym parafii Diecezji Łowickiej znaj­dujących się w strefie czerwonej oraz innym wiernym przebywającym na terenie tych parafii.
 4. Prosimy o segregowanie śmieci na cmentarzu, śmieci naturalne, liście, chwasty i ziemię wrzucamy do nowo wykopanych dołów, natomiast znicze, szkło, plastyki wrzucamy do kontenerów metalowych. Prośba do wszystkich, którzy mogą zabrać do domu sztuczne stare wiązanki i kwiaty, by to zrobili i włożyli do worka i wystawili na swojej posesji, bowiem parafia musi zapłacić od każdego kontenera. A tak możemy zmniejszyć te koszty. Dziękuję za zrozumienie.
 5. Intencje Mszy św.

 

 1. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  1. Wladyslawa Lenkiewicz l.86 – Nadolna
  2. Kiepas Stefan l. 85 – Lubianków