OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXX Niedziela Zwykła 29.10.2023
1. W środę 01 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godz. 7.30, 9.00 i 12.00. Suma o godz. 12.00 będzie sprawowana za zmarłych spoczywających na cmentarzu w Dmosinie, a po niej procesja na cmentarz z wypominkami jednorazowymi za zmarłych. Na cmentarzu też zbierane są ofiary na rzecz WSD w Łowiczu. Ofiary złożone w tym dniu na tacę zostaną przeznaczone na wywóz śmieci z cmentarza.
2. W czwartek 2 listopada Wspomnienie Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze o godz. 7.30, 9.00 i 17.00. O godz. 9.00 msza za wszystkich wiernych zmarłych oraz druga część wypominek jednorazowych. O godz. 17.00 – Msza św. za naszych parafian zmarłych w ostatnim roku. Na tę mszę św. zapraszamy rodziny i znajomych tych zmarłych. Przynosimy ze sobą znicze.
3. 1 i 2 listopada nie będzie Mszy św. w kaplicach. Prosimy parafian o przyjście do kościoła i nawiedzenie cmentarza
4. Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie modlitwy za zmarłych zachowując zwykłe warunki – spowiedź, komunia święta, modlitwa w intencji Ojca Świętego, stan łaski uświęcającej. Odpust można ofiarować tylko za zmarłych.
5. Prosimy o segregowanie śmieci na cmentarzu, śmieci naturalne, liście, chwasty i ziemię wrzucamy do nowo wykopanych dołów, natomiast znicze, szkło, plastyki wrzucamy do kontenerów metalowych. Prośba do wszystkich, którzy mogą zabrać do domu sztuczne stare wiązanki i kwiaty, by to zrobili i włożyli do worka i wystawili na swojej posesji, bowiem parafia musi zapłacić od każdego kontenera. A tak możemy zmniejszyć te koszty. Dziękuję za zrozumienie. I w miarę możności spróbujmy także innych zmobilizować do segregowania śmieci.
6. Przyjmujemy wypominki za zmarłych: roczne, półroczne i jednorazowe. Przyjmujemy również zgłoszenia na Mszę św., zbiorową za zmarłych, która odprawiana będzie od 1 do 8 listopada – o godz. 17.00 Kartki na wypominki jednorazowe wyłożone na stoliku. Od niedzieli do środy od godz. 9.00 – do 12.00 przyjmujemy wypominki na cmentarzu
7. W czwartek -1 czwartek miesiąca. Po Mszy św wieczornej – adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwy o powołania. Spotkanie grupy Ojca Pio 09 listopada po mszy św. wieczornej
8. W piątek -1 piątek miesiąca. Do spowiedzi zapraszamy od godziny 16.30. Po mszy św. wieczornej – nabożeństwo do NSPJ.  O godz. 9.00 udam się do chorych z sakramentami.
9. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 16.30.
10. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca po sumie wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja i modlitwy o powołania.
11. Modlitwie różańcowej przewodniczy w tym tygodniu KŻR św. Wiktorii
12. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
13. Parafia nasza organizuje wyjazd do: Drezna na – JARMARK BOŻONARODZENIOWY i do Legnicy w dniach od 30 listopada do 02 grudnia. Koszt 490 zł. Bliższe informacje w gablocie.
14. Za tydzień 05 listopada będziemy mogli pomóc naszej małej parafiance 7 miesięcznej Zuzi Mielczarek, która od 3 miesięcy walczy z bardzo złośliwym nowotworem. U dziewczynki zdiagnozowano bardzo rzadkiego guza z grupy mięsaków. Guz jest umiejscowiony w śródpiersiu, przesuwa serduszko, tchawice, otacza aortę. Poddanie Zuzi operacji możliwe jest jedynie w szpitalu w Barcelonie, jeśli po rozpoznaniu guza potwierdzona zostanie diagnoza z Polski, Zuzia musiałaby przyjąć też 5 cykli chemioterapii i pozostać przez 8 miesięcy w Hiszpanii. Wiąże się to z ogromnymi kosztami dla rodziny. Zbiórka środków na leczenie zagraniczne, zakup leków, rehabilitacja oraz dojazdy do placówek. W sumie, do 1 grudnia, potrzebna jest kwota w wysokości blisko 1,4 mln zł.. Rodzice Zuzi, ich bliscy wraz z przyjaciółmi będą przed kościołem zbierać ofiary pieniężne.
15. Intencje Mszy św.