OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXI Niedziela Zwykła 30.10.2022

 1. W czasie procesji noszone są poduszki, chorągwie, feretrony, różaniec , szarfy od chorągwi. To wszystko trzeba gdzieś składać i przechowywać. Dlatego też została zamówiona specjalna szafa, którą wykona nasz parafianin. Chciałbym zatem poprosić Was, by dzisiejsza taca została przeznaczona na ten cel. Tę prośbę będę jeszcze ponawiał. Dziękuję za zrozumienie i pomoc.
 2. We wtorek 01 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godz. 7.30, 9.00 i 12.00. Suma o godz. 12.00 będzie sprawowana za zmarłych spoczywających na cmentarzu w Dmosinie, a po niej procesja na cmentarz z wypominkami jednorazowymi za zmarłych. Na cmentarzu też zbierane są ofiary na rzecz WSD w Łowiczu. Ofiary złożone w tym dniu na tacę zostaną przeznaczone na wywóz śmieci z cmentarza.
 3. W środę 2 listopada Wspomnienie Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze o godz. 7.30, 9.00 i 17.00. O godz. 9.00 msza za wszystkich wiernych zmarłych oraz druga część wypominek jednorazowych. O godz. 17.00 – Msza św. za naszych parafian zmarłych w ostatnim roku. Na tę mszę św. zapraszamy rodziny i znajomych tych zmarłych. Przynosimy ze sobą znicze.
 4. 1 i 2 listopada nie będzie Mszy św. w kaplicach. Prosimy parafian o przyjście do kościoła i nawiedzenie cmentarza
 5. Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie modlitwy za zmarłych zachowując zwykłe warunki – spowiedź, komunia święta, modlitwa w intencji Ojca Świętego, stan łaski uświęcającej. Odpust można ofiarować tylko za zmarłych.
 6. Prosimy o segregowanie śmieci na cmentarzu, śmieci naturalne, liście, chwasty i ziemię wrzucamy do nowo wykopanych dołów, natomiast znicze, szkło, plastyki wrzucamy do kontenerów metalowych. Prośba do wszystkich, którzy mogą zabrać do domu sztuczne stare wiązanki i kwiaty, by to zrobili i włożyli do worka i wystawili na swojej posesji, bowiem parafia musi zapłacić od każdego kontenera. A tak możemy zmniejszyć te koszty. Dziękuję za zrozumienie. I w miarę możności spróbujmy także innych zmobilizować do segregowania śmieci.
 7. Dzisiaj i jutro zbierane są karteczki za różaniec. Rozdanie nagród w pierwszą niedzielę listopada na sumie.
 8. Przyjmujemy wypominki za zmarłych: roczne, półroczne i jednorazowe. Przyjmujemy również zgłoszenia na Mszę św., zbiorową za zmarłych, która odprawiana będzie od 1 do 8 listopada – o godz. 17.00 Kartki na wypominki jednorazowe wyłożone na stoliku. Od niedzieli do wtorku od godz. 9.00 – do 12.00 przyjmujemy wypominki na cmentarzu
 9. W czwartek -1 czwartek miesiąca. Po Mszy św wieczornej – adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwy o powołania.
 10. W piątek -1 piątek miesiąca. Do spowiedzi zapraszamy od godziny 16.30. Po mszy św. wieczornej – nabożeństwo do NSPJ.
 11. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 16.30.
 12. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca po sumie wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja i modlitwy o powołania.
 1. Modlitwie różańcowej przewodniczy w tym tygodniu KŻR św. Wiktorii
 2. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 3. Intencje Mszy św.
 4. W tym tygodniu odszedł do wieczności Śp. Edward Maciak l, 86 Kuźmy i Zygmunt Podgórski l. 71, Borki