OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXII Niedziela Zwykła

07.11.2021

 1. W czwartek Uroczystość św. Wiktorii, dziewicy i męczennicy, głównej patronki diecezji i jednocześnie 103 rocznica odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 17.00. (nie ma mszy św. o godz. 7.30). Msza św. za Ojczyznę o godz. 9.00, a po niej złożenie kwiatów pod pomnikiem wzniesionym w 10. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
 1. W czwartek po mszy św. wieczornej spotkanie modlitewne grupy św. Ojca Pio
 2. W sobotę po mszy świętej wieczornej spotkanie popielgrzymkowe osób, które udały się we wrześniu do Sanktuariów Wielkopolski. Bardzo dziękuję pielgrzymom za ufundowanie nowego kociołka i kropidła do wody święconej
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci pierwszo-komunijnych i rodziców.
 4. Po każdej mszy św. przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok, a także wypominki za naszych zmarłych.
 1. Przez cały listopad można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie modlitwy za zmarłych zachowując zwykłe warunki – spowiedź, komunia święta, modlitwa w intencji Ojca Świętego, stan łaski uświęcającej. Odpust można ofiarować tylko za zmarłych.
 2. Z powodu zaostrzeń związanych z pandemią. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o dezynfekcji.
 3. Wycieczka do Wrocławia na Jarmark Bożonarodzeniowy w dniach 03-04 grudnia. W planach zwiedzanie miasta z przewodnikiem, Hydropolis, Jarmark Bożonarodzeniowy, Oleśnica – zwiedzanie zamku, Bazyliki i miasta z przewodnikiem. Koszt 410 zł.
 4. Modlitwie różańcowej przewodniczy w tym tygodniu KŻR św. Franciszka
 • Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 • Intencje Mszy św.
 • Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Rozpoczął się niedawno kolejny rok akademicki Celem kolejnej zbiórki rzeczy i pieniędzy jest Dom Samotnej Matki w Łodzi, prowadzony przez Siostry Antonianki. W gablocie podaję listę rzeczy, które są potrzebne a także numer konta, gdyby ktoś chciał wesprzeć DSM finansowo. Osobą odpowiedzialną za zbiórkę wszystkich tych rzeczy (i żadnych innych, NIE PRZYJMUJEMY ubrań) jest Andżelika Marszałek z nią należy się kontaktować w celu uzgodnienia wszystkich szczegółów, można kontaktować się także z ks. Adrianem Czerwińskim. Nasza zbiórka trwa do 21 listopada br. Otwórzmy serca! Pamiętajmy w modlitwie o siostrach, samotnych matkach i ich dzieciach! Niech Bóg nam błogosławi!