OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXII Niedziela Zwykła

08.11.2020

 1. Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, krajem reprezentującym współczesne męczeństwo chrześcijan będzie Republika Środkowoafrykańska. Od 2012 r. trwają intensywne walki w całym kraju, w wyniku których ponad 625 tys. osób zostało przesiedlonych. 50 proc. z liczącej 5 mln obywateli Republiki Środkowoafrykańskiej zmaga się z głodem. 60 proc. dzieci pracuje w nieludzkich warunkach i jest wyzyskiwanych m.in. w kopalniach diamentów oraz uranu. To także miejsce prześladowania Kościoła, jednak misjonarze nie ustają w wysiłkach ewangelizacyjnych. Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na pomoc chrześcijanom w tym kraju. Można też pomóc, wysłając SMS o treści „RATUJE” pod numer 72405. Jego koszt to 2 zł 46 gr.
 2. Dziś poświęcamy opłatki wigilijne, które rozniesie Pan Kościelny Stanisław. Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem naszego podziękowania za jego posługę na rzecz naszej parafii. Tak wczesny czas roznoszenia opłatków spowodowany jest stanem pandemii, chcemy bowiem by w każdej rodzinie znalazł się opłatek, którym podzielimy się w czasie wigilii. Z naszej strony zostaną zachowane wszelkie względy bezpieczeństwa i oto samo prosimy tych, którzy opłatek będą przyjmować.
 3. W środę Uroczystość św. Wiktorii, dziewicy i męczennicy, głównej patronki diecezji i jednocześnie 102 rocznica odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 17.00. Msza św. za Ojczyznę o godz. 9.00
 4. W przyszłą niedzielę nie będzie spotkania dla dzieci pierwszo-komunijnych i rodziców ze względu na pandemię.
 5. Po każdej mszy św. przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok, a także wypominki za naszych zmarłych.
 6. Dzisiaj 8 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie modlitwy za zmarłych zachowując zwykłe warunki – spowiedź, komunia święta, modlitwa w intencji Ojca Świętego, stan łaski uświęcającej. Odpust można ofiarować tylko za zmarłych.
 7. Z powodu zaostrzeń związanych z pandemią, w naszym kościele może uczestniczyć jednorazowo w nabożeństwie 41 osób. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o dezynfekcji.
 8. Modlitwie różańcowej przewodniczy w tym tygodniu KŻR św. Wiktorii
 9. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Kalendarze – 5 zł
 10. Intencje Mszy św.
 11. W tym tygodniu odeszli do wieczności:

Józef Nowak l.57 z Rozdzielna

Włodzimierz Kołaczyński l. 88 z Rozdzielna