XXXIV Niedziela Zwykła

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

22.11.2020

1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziela roku kościelnego.
  2. Zostały poświęcone opłatki wigilijne, które roznosi Pan Kościelny Stanisław. Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem naszego podziękowania za jego posługę na rzecz naszej parafii. Tak wczesny czas roznoszenia opłatków spowodowany jest stanem pandemii, chcemy bowiem by w każdej rodzinie znalazł się opłatek, którym podzielimy się w czasie wigilii. Z naszej strony zostaną zachowane wszelkie względy bezpieczeństwa i oto samo prosimy tych, którzy opłatek będą przyjmować.
  3. Trwa nowenna do św. Andrzeja Apostoła, którą odprawiamy przed odpustem parafialnym – codziennie po Mszy św. wieczornej
  4. W przyszłą niedzielę I Niedziela Adwentu. Mimo pandemii rozpoczniemy nasze rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Sebastian Antosik pracujący w Kutnie. Rekolekcje potrwają do wtorku. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i wtorek przed mszą św. i w czasie trwania mszy św. Msze w poniedziałek i wtorek w czasie rekolekcji o godz. 9.00, 12.00 i 18.00. W poniedziałek 30 listopada odpust parafialny ku czci św. Andrzeja Apostoła – głównego patrona naszej parafii. . Suma odpustowa o godz. 18.00 którą odprawi ksiądz rekolekcjonista.
  5. Z powodu zaostrzeń związanych z pandemią, w naszym kościele może uczestniczyć jednorazowo w nabożeństwie 41 osób. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o dezynfekcji.
  6. Modlitwie różańcowej przewodniczy w tym tygodniu KŻR św. Marii Magdaleny
  7. Za ławkami są do nabycia wigilijne świece Caritas: duża kosztuje 15 zł, mała 6 zł
  8. Jeśli ktoś ma choinki do wycięcia i chce je ofiarować do kościoła na święta – prosimy o zgłaszanie
  9. Polecamy prasę katolicką.