Pielgrzymka z Parafii Św. Andrzeja Apostoła i Św. Małgorzaty w Dmosinie.

Sanktuaria Ziemi Wielkopolskiej, śladem Świętego Józefa i błogosławionego Edmunda Bojanowskiego.

TERMIN

24.09-26.09.2021

PIĄTEK 24.09.2021

-Kalisz – Polski Nazaret, Narodowe Sanktuarium Św. Józefa.

Bierzemy udział we Mszy Świętej w Bazylice,i zwiedzamy Bazylikę.

Następny punkt programu to zwiedzanie najstarszego polskiego miasta Kalisza –

z przewodnikiem PTTK

-Gołuchów – zwiedzanie odrestaurowanego i bardzo interesującego zabytku  z XVI wieku – Zamku Leszczyńskich, Lubomirskich i Działyńskich

-przejazd do Zaniemyśla – tu nocleg i obiadokolacja w pięknie położonym, nad Jeziorem Raczyńskim Ośrodku Charytatywno-Wypoczynkowym Caritas Archidiecezji Poznańskiej „Bojanowe Gniazdo”

SOBOTA 25.09.2021

-Msza Święta w kaplicy ośrodka w Zaniemyślu, następnie zwiedzamy Świętą Górę k. Gostynia,

gdzie znajduje się Klasztor i Bazylika Zakonu Filipinów oraz najważniejsze Sanktuarium Maryjne Archidiecezji Poznańskiej z wizerunkiem Matki Bożej z Dzieciątkiem i kwiatem róży w dłoni, tu wspólna modlitwa.

Zwiedzamy Bazylikę i kryptę pod Bazyliką – oprowadza nas jeden z braci lub ojców zakonnych. -Grabonóg – zwiedzamy miejsce związane z  bł. Edmundem Bojanowskim  który jest otoczony wielkim kultem religijnym na terenie Wielkopolski (założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek oraz wielu ośrodków opieki i oświaty dla dzieci wiejskich tzw. „Ochronek”)

– Cichowo ze skansenem „Folwark Soplicowo” z Dworem Sopliców – urokliwe miejsce,

gdzie nakręcony był film A. Wajdy „Pan Tadeusz”.

– Lubiń – zwiedzamy perłę baroku na terenie Wielkopolski, kościół należący do Opactwa Benedyktynów

– Górka Duchowna – Sanktuarium Matki Bożej  Pocieszenia – miejsce związane z błogosławionym Edmundem Bojanowskim, który tutaj zmarł, zwiedzamy małe muzeum które powstało w jego mieszkaniu.

– Luboń – Sanktuarium Bł. Edmunda Bojanowskiego, krótka modlitwa przy sarkofagu

z doczesnymi szczątkami błogosławionego.

-przejazd do Zaniemyśla na obiadokolację i nocleg.

NIEDZIELA 26.09.2021

– Zwiedzanie najważniejszych zabytków i najciekawszych miejsc Poznania – z przewodnikiem

– Udział we Mszy Świętej w Bazylice Św. Józefa na wzgórzu Św. Wojciecha.

Jest to pierwszy Kościół w Polsce poświęcony Św. Józefowi Oblubieńcowi Najświętszej M.Panny i Diecezjalne Sanktuarium Św. Józefa

Na zakończenie obiad w regionalnej restauracji i powrót w godzinach wieczornych do Dmosina.

Jest to program ramowy który może ulec nieznacznym zmianom na skutek nieprzewidzianych okoliczności.