28 września Grupa Modlitwy Świętego Ojca Pio z naszej parafii wzięła udział w Ogólnopolskim Czuwaniu Grup Modlitwy Ojca Pio na Przeprośnej Górce pod Częstochową oraz na Jasnej Górze. Tegoroczne czuwanie odbyło się pod hasłem: „ Z Maryją i Ojcem Pio CZYŚCIMY CZYŚCIEC”.

Wraz z pielgrzymami, którzy przybyli z całego kraju wzięliśmy udział w drodze krzyżowej, którą poprzedziła Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz w Eucharystii w Sanktuarium Świętego Ojca Pio na Przeprośnej Górce. Na miejscu spotkaliśmy też inne grupy z naszej diecezji, m. in grupę ze Skierniewic, która przybyła z naszym byłym wikariuszem – księdzem Sławkiem.

Następnie udaliśmy się na Jasną Górę by o godz. 21˚˚ uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu przed tronem Królowej Polski. Przed Apelem mieliśmy czas na indywidualną modlitwę, po której został zaśpiewany Akatyst ku czci Bogurodzicy.

Wydarzenia te były dla nas wielkim darem od Pana Boga. Niesamowite i niezapomniane chwile spędzone w obecności Matki Bożej i naszego patrona – Świętego Ojca Pio pozostaną na długo w naszych sercach.

                                                                                                                                                                 Krystyna Kotecka