Czcigodni Bracia Kapłani,

Drogie Siostry Zakonne,

Drodzy Siostry i Bracia, Moi Diecezjanie,

W związku z trwającą pandemią koronawirusa, zachęcam Was do modlitwy indywidualnej w domach oraz w Waszych parafiach podczas Mszy świętych w intencji dziękczynnej za 28 lat istnienia diecezji łowickiej.

Ja również będę sprawował Eucharystię w Bazylice katedralnej w Łowiczu w środę 25 marca 2020 roku o godz. 18:00, podczas której obok dziękczynienia za wydarzenia i ludzi – zwłaszcza za Księdza Biskupa Alojzego Orszulika – pierwszego biskupa łowickiego, zanosić będziemy prośbę o Boże błogosławieństwo dla nas wszystkich, abyśmy byli wierni Chrystusowi i szukali pełnienia Jego woli w naszym powołaniu, jakie od Niego otrzymaliśmy.

Niech Matka Najświętsza Wspomożenie Wiernych ma nas w swojej czułej opiece.

 

W oczekiwaniu na dar wspólnej modlitwy,

z serca błogosławię: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego

+ ANDRZEJ FRANCISZEK DZIUBA